Bizi Takip Edin:

AR-GE ve Tasarım Merkezi Kurulum Danışmanlığı

Home AR-GE ve Tasarım Merkezi Kurulum Danışmanlığı

AR-GE ve Tasarım Merkezi Kurulum Danışmanlığı

Ar-Ge Merkezi, işletmenin organizasyon yapısı içinde ayrı bir birim şeklinde örgütlenmiş, münhasıran yurtiçinde araştırma ve geliştirme faaliyetlerinde bulunan ve en 15 tam zaman eşdeğer Ar-Ge personeli istihdam eden, yeterli Ar-Ge birikimi ve yeteneği olan, aynı bina veya aynı yerleşke içinde yer alan birimlerdir. *Sektörler itibariyle değişiklik gösteren Ar-Ge Merkezi personel sayısı için 01/08/2016 tarih ve 2016/9093 sayılı BKK’na bakınız.

İnnox Denetim olarak biz, teknoloji şirketleri, start-up’lar ve kurumsal firmaların Ar-Ge çalışmalarının tüm süreçlerinde yer almaktadır. Şirketlerin altyapısı ve insan kaynağı itibariyle Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yayınlanmış mevzuatlarda ve uygulama usul ve esaslarında tanımlı şartları sağlayan işletmelerin Ar-Ge Merkezi veya Tasarım Merkezi olarak tescillenmesi için atılması gereken tüm adımlarda danışmanlık desteği sağlıyoruz.

Ar-Ge Merkezi ve Tasarım Merkezi Kurulumu süreçlerinde 4 adımda hizmet sunmaktayız.

  1. Şirket Altyapı Analizinin Yapılması

Ar-Ge Merkezi veya Tasarım Merkezi olmak isteyen işletme, teknolojik altyapı, faaliyet alanı ve sektör odağı ile insan kaynakları yönünden değerlendirilir ve işletmenin bilgi ve proje yönetim sistematiği, fikri mülkiyet haklarına ilişkin stratejiler, bilgi kaynaklar ve proje yönetim performansı analiz edilerek Ar-Ge Merkezi veya Tasarım Merkezi olma yolundaki eksik ve ihtiyaçları tespit edilir.

  1. Yol Haritası Oluşturulması

Eksikleri ve ihtiyaçları tanımlanan işletme için kısa ve orta vadede atılması gereken adımlar ve iyileştirilmesi gereken alanlara ilişkin çalışma başlıkları tanımlanarak gerek kurum içi görev dağılımları gerekse dış kaynak kullanımı gerektirecek hususlar belirlenir.

  1. Başvuru Dosyasının Hazırlanması

Ar-Ge Merkezi ve Tasarım Merkezi başvuru için gerekli dosya ve dosyayı destekleyici ek dökümanların hazırlanması amacıyla işletmeyle işbirliği içerisinde yaklaşık 20 gün sürecek yorucu ama bir o kadar da öğretici ve paylaşımcı çalışmalar gerçekleştirilir ve başvuru dosyası hazırlanarak Bakanlık portalına girişleri yapılır ve dosya Bakanlığa gönderilir.

  1. Bakanlık Değerlendirme ve Panel Sürecine Hazırlık

Başvuru dosyasının Bakanlık tarafından ön değerlendirmeye tabi tutulmasının sonrasında Ar-Ge Merkezi veya Tasarım Merkezi başvurunuzu değerlendirmek amacıyla Bakanlık tarafından gönderilecek Hakemlerin geliş süreci İnnox Denetim ekibi tarafından organize edilir, işletmenin bu toplantılara hazırlanması sağlanır ve toplantılarda kullanılacak sunum ve materyaller yine İnnox Denetim uzmanları tarafından siz şirketiniz ile birlikte hazırlanır. Hakem değerlendirme sürecinin ardından, Ankara’daki paneller için de İnnox Denetim uzmanları, işletmenin yapması gereken çalışmaları ve hazırlıkları belirleyerek gerekli yönlendirmeleri sağlar.

Ar-Ge Merkezi ve Tasarım Merkezi kavramları hakkında detaylı bilgi edinmek isterseniz, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yayınlanmış olan Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri Portal’ını ziyaret edebilir veya şirketinizde sizleri ziyaret edip tüm bu bilgileri sizlerle paylaşmamız için bize ulaşabilirsiniz.

ANALYZE YOUR BUSINESS

ANALYZE YOUR BUSINESS

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

BUSINESS STRATEGIES

BUSINESS STRATEGIES

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.