Bizi Takip Edin:

Teknopark Şirket Kurulum Danışmanlığı

Home Teknopark Şirket Kurulum Danışmanlığı

Teknopark Şirket Kurulum Danışmanlığı

Teknoparklar; çeşitli vergi muafiyetleri sağlanarak özel sektör temsilcilerinin Ar-Ge ve inovasyon temelli çalışmalar yapmasını ve üniversitelerle işbirliğine giderek yüksek katma değerli ürünler ortaya koymasını sağlamak amacıyla kurulmuş yapılardır. Çoğunlukla bir üniversite kampüsü içerisinde yer alan bloklardan oluşan teknoparklarda bulunan ofisler, Ar-Ge çalışması yapacağını beyan eden şirketlere ücreti karşılığında belirli süreler için tahsis edilir ve şirketlerin teknopark bünyesindeki çalışmaları çeşitli şekillerde denetlenerek bu çalışmaların “teknoparka uygunluğu” tespit edildiği ölçüde de vergi muafiyetleri uygulanır.

Şu an aktif durumda olan ve Ar-Ge çalışmaları gerçekleştirilen 81 teknopark bulunmakta. Eğer siz de Türkiye’ de bulunan 81 teknoparktan birinde yer almak istiyor ancak hangi teknoparkın size uygun olduğunu anlamak ve teknopark şirketi olmak için neler yapılması gerektiği konusunda desteğe ihtiyaç duyuyorsanız, İnnox Denetim uzmanlarının tecrübelerinden faydalanabilirsiniz.

İnnox Denetim uzmanları, teknoparkta yer almak isteyen teknoloji şirketleri için;

  1. İşletmenin Ar-Ge altyapısı ve potansiyelinin analiz edilerek eksik ve geliştirilmesi gereken yönlerin tespit edilmesi
  2. Mevcut iş fikirlerinin Ar-Ge Değerlenmesini yaparak teknokent bünyesinde sürdürülebilecek projelere ilişkin kısa ve orta vadeli stratejilerin geliştirilmesi
  3. Teknokent başvuru dosyasının hazırlanması ve teknokent yönetimine sunulması
  4. Teknokent yönetimine yapılacak proje sunumu öncesinde işletmenin yönlendirilmesi

Konularında hizmetler sunmaktadır.

Ayrıca, işletmenin teknokente yerleşmesinin akabinde; teknokentteki aylık, dönemlik ve yıllık raporların hazırlanması ile teknokent proje yönetim süreçlerinde de yine İnnox Denetim uzmanları danışmanlık desteği sunmaktadır.

Bahsi geçen hizmetlere ilişkin detayları öğrenmek ve şirketinizi teknokente taşıma süresince İnnox Denetim’in profesyonel desteğini almak isterseniz, bize mail yoluyla ulaşabilirsiniz.

ANALYZE YOUR BUSINESS

ANALYZE YOUR BUSINESS

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

BUSINESS STRATEGIES

BUSINESS STRATEGIES

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.